LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli rivalizon Barcelonën për Florian Wirtz

Liverpooli rivalizon Barcelonën për Florian Wirtz

Klubi anglez, Liverpool po i bashkohet interesimit për sulmuesin e talentuar gjerman të Bayer Leverkusenit, Florian Wirtz.

Reklama

Eksperti i transferimeve Fabrizio Romano ka raportuar se Liverpool po planifikon një lëvizje për Wirtz pasi ai u shërua nga një dëmtim i ligamentit ACL.

19-vjeçari konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj në Evropë, por Leverkusen shpreson ta mbajë atë të paktën deri në vitin 2024.

Barcelona fillon kontaktet për transferimin e talentit Florian Wirtz
Lexo po ashtu Barcelona fillon kontaktet për transferimin e talentit Florian Wirtz

Megjithatë, Romano beson se Liverpooli, Real Madrid dhe Barcelona janë duke e mbajtur në sy situatën e gjermanit.

Barcelona u takua me anëtarët e familjes së Wirtz muaj më parë dhe shihet si favorit për të arritur marrëveshje.

Çmimi i yllit gjerman vlerësohet të jetë 70 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori