LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli po mendon për transferimin e Draxlerit

Liverpooli po mendon për transferimin e Draxlerit

Liverpool ka shitur njërin nga futbollistët e saj më të mirë në vitet e fundit.

Philippe Coutinho iu bashkua Barcelonës në janar por klubi anglez nuk e ka zëvendësuar atë me asnjë futbollist.


E gjatë afatit kalimtar të verës ‘The Reds’, pritet të bëjnë një goditje të madhe në repartin ofensivë.

Mesfushori i Paris Saint Germain, Julian Draxler është bërë objektivi i Liverpoolit për mesfushën.

Trajneri i klubit anglez, Jurgen Klopp e pëlqen shumë lojën e Draxler dhe po kërkon ta transferojë në Afield.

24-vjeçari nuk ka pasur këtë edicion shumë hapësira tek PSG dhe ka kërkuar largimin nga klubi.

Gjiganti anglez është i gatshëm të shpenzojë deri në 50 milionë euro për transferimin e gjermanit në Ligën Premier.

Kujtojmë që Draxler aktualisht ka kontratë me Parisin deri në verën e vitit 2021 dhe ka një pagë rreth gjashtë milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
Kalo në kategori