Liverpooli ka fituar me rezultat 0-1 në ndeshjen e dytë ndaj Plymouth në FA Cup.

Reds ishin shumë më të mirë gjatë gjithë takimit dhe ishte një kualifikim i merituar për në fazën 1/16.

Goli i vetëm në këtë takim erdhi nga Lucas Levia në minutën e 18-të pas një asistimi nga Philippe Coutinho.

Në fazën tjetër Reds do të luajnë kundër Wolverhampton Wanderers. /Telegrafi/