Liverpooli fiton, por vuan ndaj Sheffieldit

Liverpool vs Sheffield (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Liverpooli e ka mposhtur me shumë vështirësi Sheffield Unitedin me rezultat 0-1 në kuadër të javës së shtatë në Ligën Premier.

The Reds kanë vazhduar edhe në këtë xhiro me rezultate pozitive, pasi kanë fituar shtatë ndeshje në po kaq përballje në ligën angleze.

Pjesa e parë kishte disa shanse të sigurta për gol, mirëpo të dyja skuadrave u mungoi efikasiteti.

Sheffield vs Liverpool (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Pjesa e dytë kishte të njëjtën zhvillim, mirëpo n minutën e 70-të, Georginio Wijnaldum e kaloi Liverpoolin në epërsi me një gjuajtje nga distanca, e që më shumë ishte gabim i portierit vendas.

Mohamed Salah e kishte shansin në minutën e 80-të që ta dyfishonte epërsinë për The Reds, mirëpo goditjen e tij e ndali portieri i Brightonit.

Pas xhiros së shtatë, Liverpooli është lider me 21 pikë, ndërsa në javën e tetë do të takohet me Leicesterin në Anfield. /Telegrafi/

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Lista me 10 lojtarët që e kanë të ardhmen e sigurt te Man United - të tjerët janë në shitje

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre