LAJMI I FUNDIT:

Liverpool mposht Burnleyn në shtëpi dhe merr përsëri kreun e tabelës në Ligën Premier

Liverpool mposht Burnleyn në shtëpi dhe merr përsëri kreun e tabelës në Ligën Premier

Liverpool ka shënuar fitore me rezultat 3-1 ndaj Burnleyt, në kuadër të javës së 24-të në elitën e futbollit anglez.

Të parët rrezikuan mysafirët që patën dy raste të mira shënimi me David Fofanan dhe Zeki Amdounin por pa arritur të gjejnë golin.


Liverpooli mori avantazhin përmes Diogo Jotas (31’) i cili me kokë shënoi për 1-0 pas një krosimi nga gjuajtja e lirë.

Mysafirët ia dolën që të barazojnë shifrat në 1-1 me anë të Dara O’Shea (45’) i cili njësoj si Jota shënoi me kokë pas ekzekutimit të rivënies këndore.

Liverpooli e nisi fuqishëm pjesën e dytë ku edhe e gjetën golin e epërsisë me Luis Diaz (52’) me kolumbianin që me kokë realizoi për 2-1.

“Të Kuqtë” nuk u ndalën edhe pas golit të avantazhit dhe vazhduan me sulme të njëpasnjëshme në drejtim të portës kundërshtare.

Ishte Darëin Nunez (79’) i cili u përkujdes për të shënuar për 3-1 dhe për të mbyllur përfundimisht dilemën e fituesit të këtij takimi.

Me këtë fitore Liverpooli merr përsëri kreun e tabelës në Ligën Premier me 54 pikë të grumbulluara, dy më shumë se Man City në vendin e dytë me 52 sosh, por me një ndeshje më pak./Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Boks
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Serie A
Ryan Reynolds ka vendosur një rregull

Ryan Reynolds ka vendosur një rregull "të çuditshëm" te Wrexhami - por një lojtar vazhdon ta thyejë

Ligat tjera
Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Liga e Parë
Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori