LAJMI I FUNDIT:

Lista Serbe takim me Danielsson, flasin për Asociacionin

Lista Serbe takim me Danielsson, flasin për Asociacionin

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Slavko Simiq dhe shefi grupit parlamentar të Listës Serbe, Sasa Milosavljeviq, zhvilluan një takim me Christian Danielsson, Drejtori i Komisionit Evropian për negociata dhe zgjerim të BE-së.

Në takim është diskutuar për zhvillimet aktuale politike, kontributin e Listës Serbe, reformat në kuadër të MSA-së, si dhe për ndihmën financiare të BE-së.


Ata theksuan nevojën për zbatimin e ligjit dhe harmonizimin e legjislacionit me atë të BE-së, si dhe zbatimin më dinamik të MSA-së.

Pjesëmarrësit theksuan rëndësinë e krijimit të Asociacionit të Komunave Serbe dhe zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të dala nga dialogu Beograd-Prishtinë.

Danielsson theksoi angazhimin e vazhdueshëm të BE-së për agjendën evropiane në vendet e Ballkanit Perëndimor dhe falënderoi përfaqësuesit e Listës Serbe për angazhimin në rrugën evropiane.

Në trend Lajme

Më shumë
Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Drejtësi
LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

Politikë
QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

Lajme
Gazetarja: Turistët nga Kosova

Gazetarja: Turistët nga Kosova "braktisin" Durrësin, shtohen rezervimet nga vendet e BE-së dhe Britania

Lajme
Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Siguri
Kalo në kategori