Tashmë Alban Shillova nuk i vetëm në listën e realizatorëve më të mirë në IPKO Superligë.

Kjo pasi këtë epitet e ndanë me Kastriot Rexhën që po ashtu ka arritur në kuotën e 10 gola të realizuar.

Ai shënoi golin e fitores për skuadrën e tij Feroniklin ndaj KEK-ut.

Dyshja kanë presion nga pas vetëm nga Festim Alidema që ka tetë gola dhe Betim Haxhimusa me shtatë gola.

Tre lojtarë të tjerë janë me nga gjashtë gola, ku Martin Mircevski nuk është më pjesë e futbollit kosovar.

Më poshtë e gjeni listën e 10 golashënuesve më të mirë pas javës së 20-të në Superligë. /Telegrafi/

1. Alban Shillova – (Flamurtari) 10 gola

2. Kastriot Rexha – (Feronikeli) 10 gola

3. Festim Alidema – (Llapi) 8 gola

4. Betim Haxhimusa – (Drita) 7 gola

5. Martin Mircevski – (Trepça’89) 6 gola

6. Fatih Karahoda – (Liria) 6 gola

7. Mendurim Hoti – (Feronikeli) 6 gola

8. Liridon Fetahaj – (Liria) 5 gola

9. Basit Khalid– (Prishtina) 5 gola

10. Mario Morina– (Prishtina) 5 gola