Përdoruesit e ‘Reddit’ kanë krijuar një listë me lojtarët të cilët kanë lidhje familjare mes tyre.

Në këtë listë është diçka për t’u befasuar, pas Luka Modric i Real Madridi dhe Mark Vidkua janë kushërinj.

Image Credit: PA

Më poshtë mund të gjeni listën e plotë të lojtarëve që kanë lidhje të afërt familjare:

Luka Modric dhe Mark Viduka – kushërinj

Image Credit: PA

Thiago Alcantara dhe Rafinha – vëllezër

Jay-Jay Okocha dhe Alex Iwobi – xhaxhai dhe nipi

Lionel Messi dhe Bojan Krkic – kushërinjtë e katërt

Image Credit: PA

Kevin-Prince Boateng dhe Jerome Boateng – gjysmë vëllezër (nga nëna ose babai)

Leroy Fer dhe Patrick van Aanholt – kushërinj

Reklama

Gini Wijnaldum dhe Royston Drenthe – kushërinj

Image Credit: PA

Carl Cort, Leon Cort dhe Ruben Loftus-Cheek – gjysmë vëllezër (nga nëna ose babai)

Reklama

Lomana dhe Kazenga LuaLua (vëllezër) – kushërinj të Yannick Bolasie

Juninho Paulista dhe Philippe Coutinho – kushërinj të largët

Didier Drogba dhe Olivier Tebily – kushërinj

Romelu Lukaku dhe Jordan Lukaku (vëllezërit) – kushërinj të Boli Bolingoli

Jordan Andre Ayew (vëllezër) – djemtë e Abedi Pele. /Telegrafi/