LAJMI I FUNDIT:

Linjë e re inovative e probiotikëve – Vitalia

Linjë e re inovative e  probiotikëve – Vitalia
social albania

Ushqim i gjeneratës së ardhshme për ekuilibrin e brendshëm 

Mënyra moderne e jetesës sjell sfidat e veta, ndër të cilat është edhe një dietë jo e shëndetshme. Si rezultat, problemet shëndetësore si shtimi në peshë, diabeti, kanceri, sëmundjet kardiovaskulare, sëmundjet inflamatore të zorrëve dhe çrregullimet mendore po bëhen më të zakonshme. 

Vitet e fundit, ka pasur një rritje të kërkimeve për sistemin tretës, gjë që konfirmon rëndësinë e mbajtjes së një mikroflore të ekuilibruar të zorrëve, si dhe domosdoshmërinë e konsumimit të probiotikëve. Trakti ynë gastrointestinal është shtëpia e triliona mikroorganizmave (baktereve të mira) që luajnë një rol kyç në ruajtjen e shëndetit tonë. Ato gjithashtu ndihmojnë në funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe kanë një rol pozitiv në disa sëmundje, si alergjitë dhe funksioni njohës. 

Tretja e duhur dhe ruajtja e një mikroflore të ekuilibruar të zorrëve janë baza për një organizëm të shëndetshëm. Kjo është arsyeja pse marrja e rregullt e probiotikëve në dietën e përditshme është jashtëzakonisht e rëndësishme. 

Por çfarë janë saktësisht probiotikët dhe si ndikojnë në shëndet? 

Probiotikët janë baktere të mira që kanë një efekt pozitiv në organizëm dhe e ndihmojnë atë të funksionojë siç duhet. Ato ruajnë ekuilibrin e trupit, duke ndikuar pozitivisht në problemet e tretjes si: gazrat, fryrjet, dhimbjet, ngërçet dhe diarreja. 

Së fundmi në tregun kosovar është lansuar një produkt i ri i PROBIOTIKËVE duke pasuruar ofertën e këtij lloji në vend.

Bëhet fjalë për linjën e re probiotike të Vitalia, e cila përbëhet nga: Biskotat me tërshërë probiotike dhe tërshëra probiotike, të cilat janë burim proteinash dhe fibrash bimore dhe nuk përmbajnë sheqerna të shtuar. Më shumë se 3 miliardë probiotikë dhe 5 baktere të ndryshme të mira për sistemin tretës përmbahen në linjën probiotike Vitalia, prandaj këto produkte hyjnë në kategorinë e “superushqimeve.” 

Tërshëra PROBIOTIC e Vitalias është një zgjedhje e shkëlqyer për të nisur ditën, sepse janë të shijshme, të shëndetshme dhe në kombinim me kos përfaqësojnë një mëngjes që do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur dhe më të lehtësuar. Ato janë në dispozicion në dy shije të ndryshme: 

1.Kombinim i kokosit, frutave të pyllit dhe çokollatës së bardhë; dhe

2.Një kombinim i farave quinoa, mjedër dhe chia.

  

Biskotat e reja PROBIOTIC të Vitalias janë një meze e lehtë kur dëshironi një vakt të shpejtë të shëndetshëm, kur jeni në lëvizje. Janë të disponueshme në tre shije të ndryshme: një kombinim i çokollatës së zezë dhe lajthisë; një kombinim i mbushjes me kakao me qumësht dhe gjalpë kikiriku; dhe një kombinim i frutave të kuqe dhe farave chia. Këto biskota nuk përmbajnë sheqerna të shtuara, kështu që do të ndjeni më mirë shijen e fuqishme të përbërësve të zgjedhur me kujdes. Ato janë ideale për t’i marrë me vete në një udhëtim dhe për t’i lejuar vetes një rostiçeri të shijshme, por edhe të shëndetshme sa herë që ndjeni se po humbni energji. 

Me linjën PROBIOTIC të Vitalia-s, ju tani keni një zgjedhje dhe mund të konsumoni diçka të shijshme dhe të kënaqshme, si dhe të shëndetshme dhe të dobishme. Metoda inovative e prodhimit dhe formulimi origjinal i linjës PROBIOTIC u njohën edhe nga juria e ekspertëve në Panairin ISM të Këlnit, e cila i dha Vitalia-s çmimin prestigjioz për inovacion. 

Ne mësojmë rëndësinë e vërtetë të ekuilibrit në trup kur përballemi me problemet e para. Ndaj, ekspertët këshillojnë se është më mirë të veprojmë në mënyrë parandaluese, sesa të presim “alarmet” e trupit tonë. Marrja e përditshme e probiotikëve do të lejojë që metabolizmi juaj të funksionojë siç duhet dhe të ndjejë atë lehtësi që sinjalizon se trupi është i shëndetshëm dhe gati për ditën në vazhdim!

Për më shumë informacione vizitoni:

Facebook: Vitalia – Ushqim i shëndetshëm

Web: www.vitalia.com.mk

Email: contact@vitalia.com.mk