Lideri i hakmerret Trepçës pas eliminimit në Kupë, e mposht me goleadë

Trepça ’89 ka shënuar fitore të thellë me rezultat 6-1 ndaj rivalit lokal, Trepçës.

‘Minatorët’ humbën në ndeshjen çerekfinale të Kupës nga ‘Xehëtarët’, duke u eliminuar pas penalltive, por kështu nuk ndodhi edhe në kampionat pasi treguan dhëmbët e liderit.

Skuadra e Zekirja Ramadanit kaloi shpejt në epërsi, ku në minutën e tetë të ndeshjes ishte Fiton Hajdari, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Ylber Malokut.

89shi arriti të shënoj edhe dy gola tjerë në pjesën e parë për t’i dhuruar qetësi vetës më pastaj, ku fillimisht ishte kapiteni Shpëtim Idrizi, i cili dyfishoi epërsinë me një gol të bukur në minutën e 30.

Në listën e realizatorëve në pjesën e dytë u shkrua edhe golashënuesi kryesor i Superligës, Oto John, i cili e paraboloi portierin Petrit Tahiri për 3-0.

Në pjesën e dytë, lideri i kampionatit arriti të menaxhoj mirë ndeshjen, duke provuar ndonjëherë të shënojnë edhe gol, dhe këtë e arritën në minutën e 62 ku Florent Hasani u tregua i saktë nga afërsia për 4-0

Vendasit arritën të gjejnë edhe golin e pestë me anë të Rron Brojës, i cili shënoi një gol të bukur në minutën e 69.

Në vazhdim të ndeshjes, mysafirët arritën të ngushtojnë epërsinë dy minuta më vonë me anë të Enis Zabërgjës, por vendasit shënuan edhe një herë në minutën e 88 me Hasanin, cili vulosi rezultatin përfundimtar apo më saktë me fitoren e Trepçës ’89 me rezultat 6-1. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit