Real Madridi është befasuar nga Levante duke barazuar 2-2 në La Liga.

Për Los Blancos shënuan Sergio Ramos (11’) dhe Isco (80’), ndërsa për vendasit Emmanuel Boaten (42’) dhe Giampaolo Pazzini (90’).

Ronaldo gjithmonë i markuar nga disa lojtarë kundërshtarë (Getty)

Më i miri në këtë takim ishte Toni Kroos, i cili përveç asistimit te goli i parë në takim bëri edhe një paraqitje të shkëlqyer.

Luka Modric, Karim Benzema dhe Isco gjithashtu arritën të bëjnë një paraqitje të mirë, kurse Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale dëshpëruan.

Më i miri për Levanten ishte Jefferon Lerma, ndërsa më poshtë notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Levante:

Real Madrid: