LAJMI I FUNDIT:

Lëndime në radhët e Përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Berisha mungon ndaj Lituanisë

Lëndime në radhët e Përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Berisha mungon ndaj Lituanisë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll përballet me lëndime para ndeshjes kundër Lituanisë, në kuadër të Dritares së Dytë të kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Reklama

“Kapiteni Dardan Berisha e ka lënduar muskulin e prapmë të këmbës, ndërsa alo-qendra Lis Shoshi e ka lënduar hundën”.

“Që të dy, Berisha dhe Shoshi lëndimet i kanë përjetuar në ndeshjen kundër Polonisë dhe tani janë duke i kryer te gjitha kontrollet e duhura në detaje”.

Kosova humb edhe nga Polonia, mbetet pa fitore në kualifikimet e botërorit
Lexo po ashtu Kosova humb edhe nga Polonia, mbetet pa fitore në kualifikimet e botërorit

“Për natyrën e lëndimeve të Berishës dhe Shoshit dhe informata më të hollësishme, opinioni do të njoftohet me kohë zyrtarisht nga Federata e Basketbollit të Kosovës”, thuhet në një njoftim të FBK-së në Facebook.

Ndërsa në një njoftim të Erolld Belegut thuhet se kapiteni Berisha nuk do të luajë në ndeshjen kundër Lituanisë.

“Heroi ynë Dardan Berisha është lënduar në ndeshjen me Poloninë dhe nuk do të paraqitet në ndeshjen e dytë me Lituaninë!”.

“Dardanit i dëshiroj shërim të shpejtë me shpresë që do të jetë i gatshëm për ndeshjet në fazën finale të Ligës së Kampionëve me klubin e tij. Bashkë për të mirë e për të keq”, ka shkruar ai në Facebook. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pesë trajnerët që mund të zëvendësojnë Ten Hagun te Man United

Pesë trajnerët që mund të zëvendësojnë Ten Hagun te Man United

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Stadiumi i Barcelonës sot nuk njihet: Shikoni si duket pas fillimit të rinovimit

Stadiumi i Barcelonës sot nuk njihet: Shikoni si duket pas fillimit të rinovimit

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Kalo në kategori