Kosova ka pësuar humbje në kuadër të kualifikimeve për botërorin “Kina 2019”.

Përfaqësuesja jonë në basketboll është mposhtur kundër Polonisë me rezultat 90-62.

Çereku i parë u takoi vendasve me një epërsi prej tetë pikëve, ku rezultati në semafor tregonte shifrat 20:12.

Në vazhdim polakët treguan një lojë edhe më të mirë dhe thelluan epërsinë e tyre.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhi u rrit në 22 pikë, përkatësisht me rezultat 48:26.

Edhe në njëzet minutshin e dytë vendasit shfaqën lojë më të mirë se basketbollistët tanë.

Ata ngritën epërsinë në 29 pikë duke pësuar humbje në çerekun e tretë 26:19.

Periudha e fundit duket se u zhvillua sa për statistika pasi që ishte e vështirë për basketbollistët tanë të përmbysin rezultatin, ku pësuan humbje me rezultat 90-62.

Basketbollistët më efikas ishin te polakët, Gruszecki me 16 pikë ndërsa tek ne, Dardan Berisha me 23 sosh.

Ndryshe, Kosova ka bilanc prej tre humbjeve dhe asnjë fitore deri më tani në këto kualifikimeve. /Telegrafi/