LAJMI I FUNDIT:

Kosova humb edhe nga Polonia, mbetet pa fitore në kualifikimet e botërorit

Kosova humb edhe nga Polonia, mbetet pa fitore në kualifikimet e botërorit

Kosova ka pësuar humbje në kuadër të kualifikimeve për botërorin “Kina 2019”.

Reklama

Përfaqësuesja jonë në basketboll është mposhtur kundër Polonisë me rezultat 90-62.

Çereku i parë u takoi vendasve me një epërsi prej tetë pikëve, ku rezultati në semafor tregonte shifrat 20:12.

Në vazhdim polakët treguan një lojë edhe më të mirë dhe thelluan epërsinë e tyre.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhi u rrit në 22 pikë, përkatësisht me rezultat 48:26.

Edhe në njëzet minutshin e dytë vendasit shfaqën lojë më të mirë se basketbollistët tanë.

Ata ngritën epërsinë në 29 pikë duke pësuar humbje në çerekun e tretë 26:19.

Periudha e fundit duket se u zhvillua sa për statistika pasi që ishte e vështirë për basketbollistët tanë të përmbysin rezultatin, ku pësuan humbje me rezultat 90-62.

Basketbollistët më efikas ishin te polakët, Gruszecki me 16 pikë ndërsa tek ne, Dardan Berisha me 23 sosh.

Ndryshe, Kosova ka bilanc prej tre humbjeve dhe asnjë fitore deri më tani në këto kualifikimeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Kalo në kategori