LAJMI I FUNDIT:

Leicesteri refuzon ofertën e parë të Cityt për Soyuncun

Leicesteri refuzon ofertën e parë të Cityt për Soyuncun

Leicester City po shikohet si ‘market’ nga skuadrat e mëdha angleze.

Reklama

Yjet e ish-kampionëve të Anglisë po kërkohet me ngulm nga Chelsea, Manchester United, Liverpool e Manchester City.

E kampioni në fuqi i Anglisë, Manchester City po synon transferimin e mbrojtësit turk Caglar Soyuncu.

Citizens kanë bërë ofertën e parë zyrtare në drejtim të Leicesterit, ofertë që është refuzuar menjëherë.

Caglar Soyuncu. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Skuadra e Pep Guardiolës ka ofruar 45 milionë euro, por që kjo shumë nuk i ka lënë përshtypje klubit anglez.

The Sun ka raportuar se Leicester e vlerëson shumë yllin e tyre dhe nuk duan ta largojnë pa fituar së paku 75 milionë euro.

Gjithsesi mbetet të shihet nëse kampioni në fuqi i Anglisë do të tentojë me një ofertë të dytë për transferimin e Soyuncus. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori