Lazio dhe Milani kanë luajtur baras 1-1 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 13-të në Serie A.   

Ndeshja e zhvilluar në Olimpico të Romës ka sjell plot emocione, raste, aksion dhe gola, por jo edhe fitues në derbin e javës mes Lazios dhe Milanit.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Joaquin Correa (90+) për vendasit, ndërsa Franck Kessie (78′) për Rossonerët.

Nuk ka fitues në Olimpico, Milani dhe Lazio ndahen në paqe në derbin e javës në Serie A Nuk ka fitues në Olimpico, Milani dhe Lazio ndahen në paqe në derbin e javës në Serie A

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori kroat, Milan Badelj, i cili u vlerësua me notë 8.1, ndërsa nota më e ulët shkoi për Patrick Cutrone që u notua me 6.1.

Për 90 minuta luajti edhe portieri shqiptar, Thomas Strakosha, i cili pati paraqitje të mira duke u vlerësuar me notë 7.1. /Telegrafi/

Lazio:

Milan: