LAJMI I FUNDIT:

Lampard u largua nga Chelsea me raporte të tensionuara me Petr Cech

Lampard u largua nga Chelsea me raporte të tensionuara me Petr Cech

Frank Lampard duket se nuk është larguar në mënyrë edhe aq paqësore nga Chelsea.

Reklama

Trajneri anglez u shkarkua nga The Blues në muajin janar, pas rezultateve të dobëta dhe shumë transferimeve që nuk i rezultuan me sukses.

U telefonua në ora tetë të mëngjesit, nuk u lejua të përshëndetet me lojtarë - detaje nga shkarkimi i Lampardit nga Chelsea
Lexo po ashtu U telefonua në ora tetë të mëngjesit, nuk u lejua të përshëndetet me lojtarë - detaje nga shkarkimi i Lampardit nga Chelsea

Lampard u zëvendësua nga Thomas Tuchel, mirëpo Daily Telegraph zbulon tani se raportet e anglezit me Petr Cechun nuk ishin të mira.

Përveç me drejtoreshën gjenerale Marina Granovskaia, anglezi nuk i kishte raportet e mira as me ish-bashkëlojtarin e tij te Chelsea.

'Shpërthimi' në zhveshtoren e Chelseat - si e shkarkuan lojtarët Lampardin nga pozita e trajnerit
Lexo po ashtu 'Shpërthimi' në zhveshtoren e Chelseat - si e shkarkuan lojtarët Lampardin nga pozita e trajnerit

Lampard e ka akuzuar Cechun se më shumë i qëndronte besnik Marinas se sa punës së tij, duke bërë që raportet mes tyre të tensionohen.

Për largimin e tij nga Chelsea u akuzuan edhe Mateo Kovacic dhe Antonio Rudiger, që nuk kanë pasur fjalë të mira për anglezin në bord të klubit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori