Frank Lampard mund të rikthehet më herët se që ishte menduar në Ligën Premier, pas shkarkimit nga Chelsea.

Anglezi u largua nga klubi ku edhe kishte bërë emër si lojtar, por që u larguar shkaku i rezultateve të dobëta, përkundër milionave që ishin investuar në skuadër.

Antonio Conte i interesuar që të bëhet trajner i Newcastles Antonio Conte i interesuar që të bëhet trajner i Newcastles

Sipas asaj që raporton The Sun, Lampard pritet që të pasojë Steve Brucen te Newcastle United në ditët e ardhshme.

Ish-strategu i Chelseat raportohet se është i hapur që të rikthehet në elitën e futbollit anglez, me klubin që tani është nën pronësi të sheikëve nga Arabia Saudite.

E shiti Newcastlen për 358 milionë – Mikel Ashley kaloi pesë orë duke pirë dhe la bakshish pesë euro E shiti Newcastlen për 358 milionë – Mikel Ashley kaloi pesë orë duke pirë dhe la bakshish pesë euro

Në janar do të fillojë të ndihet ndryshimi te Newcastle, pasi do të ketë disa transferime, në mënyrë që të tentojnë të ngjiten sa më lartë.

Në garë për të marrë drejtimin e skuadrës është edhe Antonio Conte, që besohet se tashmë është kontaktuar prej zyrtarëve të klubit anglez. /Telegrafi/