LAJMI I FUNDIT:

Lajm i mirë për përdoruesit e iPhone që kanë raportuar problemin me ‘dridhjen’ e kamerës

Lajm i mirë për përdoruesit e iPhone që kanë raportuar problemin me ‘dridhjen’ e kamerës

Apple lansoi të enjten një përditësim për iOS, sistemin operativ të iPhone, që rregullon disa gabime që u shfaqën si pjesë e lansimit të iPhone 14 javën e kaluar.

Reklama

Megjithëse Apple shpesh lanson përditësime të softuerit pas një lansimi të telefonit për shkak të defekteve që shfaqen, disa çështje me iPhone-ët e rinj u diskutuan gjerësisht në mediet sociale dhe në raporte, transmeton Telegrafi.

Vlen të përmendet veçanërisht, iOS 16.0.2 rregullon një problem me dridhjet e kamerës që po ndodhin në aplikacionet e palëve të treta sikurse Snapchat dhe TikTok, në të cilat kamera bën një zhurmë të dëgjueshme kur përpiqet të fokusohet.

Sistemi operativ gjithashtu rregullon një problem me transferimin e të dhënave nga një iPhone i vjetër në një iPhone 14. Në transferime të tilla, ekrani në pajisjen e re ndonjëherë shfaqet plotësisht i zi, duke kërkuar një rivendosje të vështirë.

Regjistri i ndryshimeve të softuerit thotë gjithashtu se Apple rregulloi një problem me zërin, si dhe një problem me prekjen që nuk përgjigjet në pajisjet e vjetra.

IOS 16.0.2 është në dispozicion për shkarkim tani. Mund të instalohet përmes Settings > General > Software Update. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Teknologji
Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Teknologji
WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Teknologji
Drejtori ekzekutiv i OpenAI sheh një rol 'të madh' nga ana e Izraelit për reduktimin e rreziqeve nga teknologjia e inteligjencës artificiale

Drejtori ekzekutiv i OpenAI sheh një rol 'të madh' nga ana e Izraelit për reduktimin e rreziqeve nga teknologjia e inteligjencës artificiale

Teknologji
Kalo në kategori