LAJMI I FUNDIT:

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe thuhet se ka mohuar se ka nënshkruar një marrëveshje me Real Madridin, mes spekulimeve intensive se ai do të transferohet në kryeqytetin spanjoll.

Disa media kanë pretenduar se një marrëveshje është nënshkruar tashmë, ndërsa konsensusi duket të jetë se ka vetëm detajet përfundimtare të një marrëveshjeje që do të lidhet.


Dy javë më parë PSG bëri të ditur se Mbappe i kishte thënë presidentit Nasser Al-Khelaifi se nuk do të rinovonte marrëveshjen me klubin dhe kështu do të largohej në fund të sezonit.

Mbappe arrin në takimin më të rëndësishëm në karrierë - pritet nga Macron, Al Khelaifi dhe Emiri i Katarit
Lexo po ashtu Mbappe arrin në takimin më të rëndësishëm në karrierë - pritet nga Macron, Al Khelaifi dhe Emiri i Katarit

Pa përjashtim, është supozuar se destinacioni i tij i ardhshëm është Real Madrid.

Sipas mediumit RMC Sport, Mbappe e ka mohuar atë marrëveshje. 25-vjeçari ishte në një darkë të martën mbrëma me presidentin francez Emmanuel Macron dhe emirin e Katarit, por me sa duket u tha mysafirëve se ai nuk kishte nënshkruar asgjë me Real Madridin.

Megjithatë, nuk ka asnjë sugjerim se nënshkrimi i tij është diçka më shumë se çështje kohe. Mbappe ka pak opsione këtë verë, pasi vetëm një pjesë e vogël e klubeve mund të përballojnë kërkesat e tij për paga.

Mbappe e ka cilësuar gjithashtu si ëndrrën e tij të vesh fanellën e bardhë të Real Madridit. Sigurisht që në kryeqytetin spanjoll po supozohet prezenca e tij sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori