LAJMI I FUNDIT:

Ky frut do t’i ndjekë përgjithmonë mushkonjat: Vetëm priteni përgjysmë dhe insektet do të largohen përgjithmonë

Ky frut do t’i ndjekë përgjithmonë mushkonjat: Vetëm priteni përgjysmë dhe insektet do të largohen përgjithmonë

Ekziston edhe një gjë që i ndjek mushkonjat

Kjo pemë e shëndetshme përmban antiseptik, i cili përdoret me rastin e ftohjeve, tretjes së keqe, problemeve stomatologjike, çrregullimeve respiratore dhe ngritjes së lartë të gjakut, mirëpo do t’ju shpëtojë edhe nga sulmet e bezdisshme, transmeton Telegrafi.

Fjala është për limonin të cilin shumica e duan. Kjo agrume është e dobishme edhe në luftën kundër mushkonjave.

Shtrydhni një limon, në të ngulni kunja të vegjël dhe vendoseni pranë krevatit.

Aromës së limonit, pos mushkonjave, i shmangen edhe milingonat dhe mizat.

Kunjat e vegël të gjatësisë prej 12 deri në 16 milimetra janë sythat e degëve të karafilit. Kanë aromë të ngrohtë, të thekshme dhe aromatike, ndërsa shija e ëmbël në të thartë dhe shumë e fuqishme.

Në viset tona kaherë e kanë sjellë detarët nga udhëtimet e tyre. Pos limonit, mushkonjat gjithashtu i ndjek edhe aroma e livandës. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh

"Gjendja e pritjes": Arsyeja pse ti nuk i përfundon kurrë gjërat në momentin që duhet

Lifestyle
Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Stil
Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Dizajn dhe Arkitekturë
Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet
Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Astrologji
Kalo në kategori