Erling Haaland nuk di të ndalet dhe ka vazhduar me gola edhe për Borussia Dortmundin në Ligën e Kampionëve.

Para ndeshjes mes Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germain, norvegjezi kishte shënuar nëntë gola në gjashtë paraqitjet e tij me klubin austriak në Ligën e Kampionëve.

Ai ka gjetur golin e tij të dhjetë në Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi ka arritur të shënojë në minutën e 69-të të takimit, ku një top i kthyer nga portieri u ndal para këmbëve të tij, ndërsa Haaland e shtyri topin në rrjetë.

Një epërsi e vlefshme për Borussia Dortmund. /Telegrafi/