LAJMI I FUNDIT:

Kush kishte më shumë goditje mes Furyt dhe Usyk – dalin rezultatet zyrtare

Kush kishte më shumë goditje mes Furyt dhe Usyk – dalin rezultatet zyrtare

Statistikat e grushteve tregojnë se Tyson Fury dominohej nga Oleksandr Usyk.

Gypsy King u mund nga ukrainasi me një vendim me pikë, i cili i dha fund serisë së tij të pamposhtur.

Boksieri 37 vjeçar mori kurorën e të qenit kampioni i parë i padiskutueshëm që nga Lennox Lewis në 1999.


Dhe statistikat sugjerojnë se boksieri ishte më se meritor për fitoren.

Usyk dominoi në statistikat e goditjeve me grusht pasi kishte 42 për qind të goditjeve të sakta krahasuar me 32 për qind të Furyt.

Gjatë 12 raundeve, Usyk shënoi një përqindje më të lartë të grushteve në nëntë raunde.

Usyk dyshohet se ka thyer rregullat e boksit mes raundit 6-7 në duelin "e shekullit" me Furyn
Lexo po ashtu Usyk dyshohet se ka thyer rregullat e boksit mes raundit 6-7 në duelin "e shekullit" me Furyn

Britaniku 35 vjeçar pati më shumë sukses në vetëm dy raunde, ndërsa në raundin e pestë, dyshja shënuan 40 për qind të grushteve të gjuajtura.

Gypsy King hodhi më shumë grushte gjatë gjithë ndeshjes me 496 gjuajtje.

Sidoqoftë, ai qëlloi trupin e ukrainasit vetëm 157 herë, ndërsa Usyk hodhi 407, por mundi të godiste saktë 170 herë.

Caktohet muaji për rimeçin mes Usyk dhe Furyt - tjetër përballje spektakolare na pret këtë vit
Lexo po ashtu Caktohet muaji për rimeçin mes Usyk dhe Furyt - tjetër përballje spektakolare na pret këtë vit

Një nga goditjet e ukrainasit rezultoi të ishte momenti kyç në përleshje pasi ai e kapi Furyn.

Në raundin e nëntë, Usyk lëshoi disa grushte të fuqishme që e lanë rivalin të dukej i trullosur dhe u pengua rreth ringut  përpara se të kapej në litarë.

Si rezultat, u shënua një nokdaun zyrtar, pavarësisht se Fury nuk ra në dysheme pasi u shpëtua nga gongu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori