Paris Hilton ka shkaktuar reagime të shumta në internet me një deklaratë në rrjetet sociale se ajo dhe Britney Spears kanë shpikur ‘selfien’ para 11 vitesh.

Reklama

Biondja e famshme një muaj më parë kishte publikuar një fotografi të realizuar në vitin 2006, në të cilën kishte pozuar me këngëtaren e famshme.

“Para 11 vitesh, unë dhe Britney e shpikëm ‘selfien'”, kishte shkruar 36-vjeçarja në Twitter.

Ndër personazhet e njohura që kanë bërë ‘selfie’ shumë vite para se të bëhej i popullarizuar, janë edhe shkencëtari amerikan, Bill Nye, aktoret Geena Davis e Susan Sarandon nga filmi “Thelma&Louise”, këngëtarja Madonna, George Harisson nga “The Beatles”, këngëtari Frank Sinatra, piktori Vincent van Gogh e shumë të tjerë.

Reklama

(Foto: Twitter)

Me publikimet e këtyre ‘selfieve’, shumëkush i ka përgënjeshtruar pretendimet e Hilton se ajo e ka shpikur këtë mënyrë të realizimit të fotografive, madje ka pasur të tillë që e kanë quajtur edhe gënjeshtare.

Reklama

Sipas disa prej fotografive të publikuara në Twitter, George Harrison ka bërë ‘selfie’ para Taj Mahalit në vitin 1966.

(Foto: Twitter)

Bill Nye në vitin 1999 kishte bërë ‘selfie’ në aeroplan. Geena Davis e Susan Sarandon kanë pozuar bashkë në vitin 1991, ndërsa para tyre një ‘selfie’ e kishte bërë edhe Madonna.

(Foto: Twitter)

Ndërkaq, përdoruesit e Twitterit pohojnë se ‘selfien’ më të vjetër e ka bërë Frank Sinatra që si fëmijë në vitin 1920. /Telegrafi/

Reklama

(Foto: Twitter)