LAJMI I FUNDIT:

Kusari-Lila: Nëse Gashi mbetet në krye të AKI-së vuloset kapitullimi i Haradinajt

Kusari-Lila: Nëse Gashi mbetet në krye të AKI-së vuloset kapitullimi i Haradinajt

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nëse Driton Gashi mbetet në krye të Agjencionit Kosovar të Intelegjencës (AKI) pas skandalit me arrestimin dhe deportimin e shtetasve turq, do të vuloset kapitullimi i Qeverisë Haradinaj.

Ajo në profilin saj në Facebook ka shkruar se nëse largohet ministri i Brendshëm, Flamur Sefaj dhe mbetet në detyrë shefi i AKI-së, Driton Gashi, kjo sipas saj, do të thotë kapitullim i shtetit ligjor.


“Ndërsa AKR-ja si partner qeverisës nëse pranon ta largoj ministrin e saj, do ta paguante çmimin të lartë dhe devalvim të shpejtë të saj”, ka shtuar Kusari – Lila.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të Kusari – Lilës:

Në trend Lajme

Më shumë
Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Drejtësi
LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

Politikë
QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

Lajme
Gazetarja: Turistët nga Kosova

Gazetarja: Turistët nga Kosova "braktisin" Durrësin, shtohen rezervimet nga vendet e BE-së dhe Britania

Lajme
Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Siguri
Kalo në kategori