Kukësi mposht Torpedon, por eliminohet nga Liga e Evropës për vetëm një gol

Kukësi ka fituar në shtëpi ndaj gjeorgjianëve të Torpedos me rezultat 2-0, por kjo nuk i ka mjaftuar për të kaluar tutje në Ligën e Evropës.

Skuadra shqiptare është treguar e fortë në ndeshjen kthyese, duke e mposhtur kampionin në fuqi të Gjeorgjisë.

Por, kjo fitore nuk i ka mjaftuar veriorëve të Shqipërisë, pasi janë eliminuar nga garat e Ligës së Evropës me rezultat përfundimtar 5-4.

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo
Lexo po ashtu Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kjo pasi në ndeshjen e parë të zhvilluar në udhëtim skuadra e trajnerit Armando Cungu u mposht thellë 5-2 dhe mbeti peng i vetëm një goli.

Ndeshja e zhvilluar në Elbasan Arena i takoi në përgjithësi kuksianeve, të cilët ishin më të mirë në të dy pjesën e ndeshjes, duke shënuar nga një gol.

Pjesa e parë u karakterizua me disa raste të mira të skuadrës shqiptare, por të cilët arritën të shënojnë vetëm në nga penalltia.

Ishte sulmuesi nga Mozambiku, Reginaldo, i cili ishte i saktë në minutën e 29-të për 1-0.

Në pjesën e dytë përsëri ishin vendasit të cilët dominuan, por që përsëri u desh të shënojnë gol nga pika e bardhë me anë të Reginaldos (75′), i cili vulosi rezultatin përfundimtar 2-0. /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri