Liverpool dhe Tottenham Hotspur do të përballen në finalen e Ligës së Kampionëve në Madrid.

Dy skuadrat angleze do të kërkojnë triumfin në Evropë dhe kjo finale do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në stadiumin Wanda Metropolitano.

Si gjithnjë edhe këtë edicion platforma kosovare Kujtesa ke menduar për adhuruesit e futbollit dhe ka vendosur një ekran gjigant në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë ku mund të shikohet takimi.

Muzikë, argëtim, adrenalinë, ushqim dhe pije falas do të ketë në këtë organizim madhështor nga Kujtesa, si dhe ajka do të jetë nga ora 21:00 ku në fushën e Wanda Metropolitanos do të zbresin 22 futbollistët e të dyja skuadrave që synojnë triumfin.

Mysafir special do të jetë hip hop artisti Mc Kresha, ndërsa ky aktivitet është organizuar nga Kujtesa dhe Birra Peja. /Telegrafi/

Finalja e madhe UEFA CHAMPIONS LEAGUE është afër!!

Edhe këtë herë për të gjithë adhuruesit e sportit, Kujtesa dhe Birra Peja, momentet më interesante i sjellin pranë jush. Në ekranin gjigant në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, këtë të shtune me datë 1 Qershor, mund t’a ndiqni transmetimin e lojës LIVE.

Padyshim që për të pranishmit, do të ketë surpriza të shumta si çdoherë tjetër. Përgatituni për muzikë, DJ, argëtim, adrenalinë, aktivitete të ndryshme pije e ushqim FALAS si dhe për herë të parë emisioni ‘Studio Champions’ me moderatorët e Kujtesa Sport do te realizohet nga sheshi me mysafir special Mc Kresha.

Tottenham Hotspur vs Liverpool FC cila do fitoj, ju mbetet me zbuluar në aktivitetin e radhës të organizuar për ju nga #Kujtesa dhe #BirraPeja . Ju presim nga ora 20:00