LAJMI I FUNDIT:

Kroacia shumë e fortë për Turqinë, Kovacic shkëlqen me dy gola

Kroacia shumë e fortë për Turqinë, Kovacic shkëlqen me dy gola

Kroacia ka arritur ta mposhtu Turqinë si mysafir me rezultat 2-0 në ndeshjen e dytë të fazës se eliminatoreve për Euro 2024.

Reklama

Turqit ishin më të mirë në start të lojës duke rrezikuar me Kerem Akturkuoglu dhe Cengiz Under, por pa sukses.

Në anën tjetër kroatët shënuan që në rastin e parë ku Mateo Kovacic gjeti rrjetën pas asistimit të Mario Pasalic.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë i njëjti lojtar, Kovacic shënoi për 2-0.

Ky doli të jetë edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Kroacia ka katër pikë pas kësaj fitoreje, ndërsa Turqia ka tri pikë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Jurgen Klopp ndryshon planet e transferimeve pas nënshkrimit me Alexis Mac Allister

Jurgen Klopp ndryshon planet e transferimeve pas nënshkrimit me Alexis Mac Allister

Premier League
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Largimi i fituesve të Topit të Artë nga Evropa – në skenën e madhe ka mbetur vetëm edhe një

Largimi i fituesve të Topit të Artë nga Evropa – në skenën e madhe ka mbetur vetëm edhe një

Ndërkombëtare
Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Serie A
Kalo në kategori