Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko ka reaguar pas operacionit të ushtrisë rusë në qyteti Mariupol në Ukrainë.

Në një njoftim në Twitter, Majko u shpreh se në këtë luftë, perëndimi ende nuk ka një plan, por ka një armik.

“Kujtimi i [Leo] Tolstoit dhe [Alexander] Pushkinit, vajtojnë mbi gërmadhat e qytetit”, ka thënë Majko, teksa publikon një foto nga qyteti Mariupol. /Telegrafi/