Një burrë nga Teksasi, i cili pranoi se kishte bërë seks me një kalë dhe kishte sulmuar seksualisht disa të tjerë, është burgosur për një dekadë.

Jean Marie Bugoma, 24 vjeç, u dënua të mërkurën pasi u deklarua fajtor për kafshë, njoftoi KSAT.

Aktet e sëmura ndodhën në një objekt të konviktit të kuajve në San Antonio në të paktën tre raste midis qershorit 2020 dhe shkurtit 2021, raporton nypost.

Në radhë të parë, Bugoma u kap nga kamerat e vëzhgimit duke ecur lakuriq nëpër stallat, sipas një deklarate arrestimi.

Pronari vuri re menjëherë se dy nga kuajt e tij u plagosën dhe një veteriner më vonë përcaktoi se kafshët ishin sulmuar seksualisht.

Autoritetet thanë se Bugoma shkoi përsëri në stalla muaj më vonë dhe bëri seks me një nga kuajt.

Dy kuaj të tjerë ishin gjithashtu “të prerë”, që do të thoshte se këmbët e tyre ishin të lidhura së bashku.

Kur pronari e kapi Bugomën në stallë në shkurt të vitit të kaluar, autoritetet morën një urdhër që përcaktonte se ADN-ja e marrë nga një prej kuajve përputhej me atë të të dyshuarit. /Telegrafi/