LAJMI I FUNDIT:

“Krenar që arrita të garoj në F2, por nuk mund të vazhdoj për arsye financiare”, Lirim Zendeli konfirmon largimin

“Krenar që arrita të garoj në F2, por nuk mund të vazhdoj për arsye financiare”, Lirim Zendeli konfirmon largimin

Piloti shqiptar i Formulas, Lirim Zendeli ka konfirmuar se nuk mund të vazhdojë me ngasje në F2 shkaku i kushteve financiare, por vendimi i tij beson se është vetëm i përkohshëm.

Zendeli bëri krenar gjithë shqiptarët kur filloi garat e tij të shpejtësisë në Formula 2.


Megjithatë, ai ka konfirmuar tashmë se mundësitë e pakta financiare kanë bërë që Zendeli të largohet, së paku përkohësisht.

Postimi i plotë i Lirim Zendelit

Përshëndetje ndjekës / fansa / miq

Fatkeqësisht kam një lajm të trishtuar.. Nuk do të mund të vazhdoj më në F2 për arsye financiare. Pandemia e ka ulur edhe më tej buxhetin tim tashmë shumë të ulët. Fillimisht do të doja të falënderoja sponsorët e mi nga Gjermania, të cilët kanë qenë të besueshëm dhe nuk janë arsyeja e ndërprerjes së papritur. Sidomos Ajdini i cili duhej të mbulonte boshllëqet e papritura buxhetore të shkaktuara nga premtimet e pa mbajtura nga dikush tjetër. Jam krenar që munda të marr shansin për të garuar në F2 nga një “familje normale” financiarisht. Do të doja të falënderoja gjithashtu @officialmpmotorsport i cili ka qenë i durueshëm dhe mbështetës gjatë gjithë kohës. Të kuptoj se duhet të tërhiqem për një moment është shumë e vështirë, por do të përpiqem të gjej një mundësi emocionuese për t’u kthyer në rrugën e duhur sa më shpejt të jetë e mundur.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve
Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

La Liga
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Kalo në kategori