LAJMI I FUNDIT:

Kremlini: Operacioni ushtarak mund të përfundojë në të ardhmen e parashikueshme

Kremlini: Operacioni ushtarak mund të përfundojë në të ardhmen e parashikueshme

Dmitry Peskov, një zëdhënës i presidentit rus Vladimir Putin, tha se “operacion special ushtarak”, siç e quan Kremlini pushtimin e Ukrainës, mund të përfundojë në “të ardhmen e parashikueshme”, raporton agjencia ruse TASS.

Reklama

Peskov tha se “Rusia shpreson që operacioni të arrijë qëllimet e saja ose të përfundojë falë negociatave midis delegacioneve ruse dhe ukrainase në ditët e ardhshme, në të ardhmen e parashikueshme”.

I pyetur sot nga gazetarët nëse mund të jetë vërtet çështje ditësh, Peskov tha se “Po flasim për të ardhmen e parashikueshme”.

Rusia pranon se ka pësuar humbje të rëndësishme ushtarake në Ukrainë
Lexo po ashtu Rusia pranon se ka pësuar humbje të rëndësishme ushtarake në Ukrainë

I pyetur se në çfarë bazohen parashikime të tilla, Peskov tha se “Operacioni vazhdon dhe qëllimet e tij po arrihen”.

“Ushtria jonë po bën një punë të madhe në drejtim të avancimit të operacionit dhe rezultatet po arrihen nga negociatorët që po bisedojnë me kolegët e tyre ukrainas”, tha Peskov.

Ndryshe, Turqia ka qenë deri më tani shteti që ka mirëpritur delegacionet ukrainase dhe ruse për bisedimet e paqes. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Kalo në kategori