LAJMI I FUNDIT:

Kostoja dhe rreziqet e përfshira në blerjen e Endrick, 15-vjeçari mbetet objektiv i Real Madridit

Kostoja dhe rreziqet e përfshira në blerjen e Endrick, 15-vjeçari mbetet objektiv i Real Madridit

Talenti elegant i Palmeiras, Endrick, tashmë ka rënë në sy të klubeve më të mëdha të Evropës dhe, megjithëse ai nuk do të ishte në gjendje të luante në kontinentin e vjetër deri në sezonin 2024/25, një luftë ofertash tashmë po shfaqet për nënshkrimin e tij.

Real Madridi duket se është në epërsi kur bëhet fjalë për nënshkrimin e 15-vjeçarit brazilian, i cili ka treguar në Copinha se mund të konkurrojë me lojtarë që janë pesë vjet më të vjetër se ai.

Kostoja e transferimit të Endrick

Flitet se një tarifë midis 30 dhe 40 milionë euro do të mjaftonte për të tunduar Palmeiras për të shitur Endrick, por ka disa që pretendojnë se klubi brazilian duhet të presë pasi mund të marrin një tarifë edhe më të lartë pas disa vitesh.

Talenti 15-vjeçar brazilian shënoi një supergol individual, kërkohet nga Liverpooli dhe Real Madridi
Lexo po ashtu Talenti 15-vjeçar brazilian shënoi një supergol individual, kërkohet nga Liverpooli dhe Real Madridi

Ajo që kjo tarifë do t’i mundësonte një klubi është të ketë një opsion blerjeje të detyrueshme për dy vjet e gjysmë, kur Endrick është 18 vjeç.

Disa nga klubet e mëdha të Evropës janë të prirur të përfundojnë një marrëveshje me Palmeiras në të ardhmen e afërt, pasi ata e kuptojnë se sa më gjatë të presin, aq më shumë klube mund të hyjnë në një luftë ofertash dhe për këtë arsye të rrisin çmimin e tij.

Lidhja e Real Madridit me brazilianët

Real Madridi ishte në gjendje të merrte talentë si Vinicius Junior, Rodrygo Goes dhe Reinier Jesus kur ata ishin ende të mitur.

Yjet e së ardhmes në radarin e Real Madridit
Lexo po ashtu Yjet e së ardhmes në radarin e Real Madridit

Endrick do të ishte në gjendje të arrinte një marrëveshje verbale me një klub tani, por ai nuk mund të nënshkruajë një kontratë profesionale deri në moshën 16-vjeçare. Pastaj, dy vjet më vonë në ditëlindjen e tij të 18-të, ai do të mund të bashkohej me një ekip evropian.

Nënshkrimi i Endrick është potencialisht një kumar i madh, por duke pasur parasysh talentin që 15-vjeçari i Palmeiras ka treguar tashmë, nuk është çudi që ka një radhë klubesh që kërkojnë ta nënshkruajnë atë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori