LAJMI I FUNDIT:

Kosova publikon listën, edhe tre shqiptarë nga Zvicra

Kosova publikon listën, edhe tre shqiptarë nga Zvicra

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në hendboll, Taip Ramadani, e ka publikuar listën e gjerë të lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e para kualifikuese për “Euro 2020”, që do t’i zhvillojë kundër Turqisë, më 2 nëntor në Ankara dhe më 6 nëntor në Prishtinë, shkruan albinfo.ch.

Reklama

Në këtë listë nuk kishin sesi të mungojnë edhe Luigj Quni, Valon Dedaj dhe Sharr Ramadani, që luajnë e veprojnë në Zvicër.

Kosova fatkeqësisht nuk mund të llogarisë në lojtarët Ylber Mjeku, Egzon Gjuka dhe Endrit Abdullahi (të lënduar), kurse lojtarët Roland Nreca, Dymal Kernaja mungojnë për arsye objektive.

Përzgjedhësi Ramadani ka ftuar këta hendbollistë: Arbër Curri, Flamur Gerbeshi, Edon Gashi, Haris Berisha, Florim Hoxha, Sharr Ramadani e Drilon Tahirukaj, Lindrit Fetahu, Oltion Beshiri, Bajram Idrizi, Kastriot Jupa, Petrit Prekazi, Luigj Quni, Jeton Bislimi, Valon Dedaj, Kreshnik Krasniqi, Vlerson Zherka, Beni Sula, Enis Kabashi, Denis Terziqi e Etrit Xhafolli.

Në trend Sport

Më shumë
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Premier League
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Kalo në kategori