Kosova mposhtet nga Brazili në Kampionatin Botëror të hendbollit

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll, nuk ka arritur ta mposht atë të Brazilit në ndeshjen e cila është luajtur në kuadër të kampionatit botëror “Spanja 2019”.

Pjesa e parë e këtij takimi përfundoi me rezultat 10:18 në favor të skuadrës kundërshtare.

Pavarësisht përpjekjeve të mëdha të lojtarëve tanë, ata nuk arritën që ta kthejnë në epërsi rezultatin as në pjesën e dytë dhe kështu përfundoi ndeshja me rezultat 22:36.

Gjithashtu të premten, skuadra kosovare pësoi humbje edhe nga Portugalia me rezultat 32:21 dhe tani kjo ndaj Brazilit është humbja e katërt në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Spanjë.

Sidoqoftë kjo është një storie suksesi pasi që është hera e parë që një kombëtare e Kosovës është duke u paraqitur në botëror, kështu duke shënuar një sukses tjetër historik në hendbollin kosovar.

Me përjashtim të përballjes së sotme, Kosovës në këtë kampionat I ka mbetur vetëm edhe një ndeshje ajo me Bahrejnin, e cila zhvillohet nesër në ora 16:30.

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin