Skuadra e Kosovës në hendboll e nisi me fitore turneun kualifikues për ‘Euro 2022’.

Vashat tona mundën Qipron me rezultat 30-21, në takimin e luajtur në Prishtinë.

“Urime dhe suksese në dy ndeshjet tjera ndaj Luksemburgut dhe Portugalisë’, thuhet në njoftimin e Komitetit Olimpik të Kosovës.

Pas fitores, Kosova dhe Portugalia kanë nga një fitore në grup, ndërsa Qipro dhe Luksemburgu mbajnë vendin tre dhe katër.

Pas Qipros, tani Kosova do të përballet me Portugalinë dhe Luksemburgun.