LAJMI I FUNDIT:

Konfiskohen 35 kg kafe në në një autobus në “Tabanoc”

Konfiskohen 35 kg kafe në në një autobus në “Tabanoc”

Drejtoria e Doganave gjatë ditës së djeshme ka sekuestruar 35 paketime të kafesë me sasi prej 1 kilogramëve nga një autobus në pikën kufitare “Tabanoc”. Kafeja e sekuestruar është e e markës Lavazza, ndërsa autobusi ku u kap sasia e padeklaruar e kafesë është me targa të Maqedonisë.

“Për shkak të ekzistimit të dyshimeve, autobusi me targa të Maqedonisë, i cili lëvizte në linjë të rregullt nga Lubjana (Slloveni), është përzgjedhur për kontroll dhe është dërguar në terminalin doganor në vendkalimin kufitar. Gjatë ekzaminimit me skaner celular, janë vërejtur parregullsi dhe forma të dyshimta në pjesën e derës së pasme. Pas kontrollit të detajuar, në zbrazëtirën të autobusit u gjetën 35 pako me nga 1 kg kafe në kokrra LAVAZZA. Malli është ndaluar përkohësisht dhe lënda është dorëzuar për procedurë të mëtejshme”, thonë nga Drejtoria e Doganave.


Në trend Lajme

Më shumë
Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Lajme

"Bëhet i gjallë” i kërkuari nga INTERPOL-i, Radoiçiq shfaqet në Kopaonik duke festuar ditëlindjen

Lajme
Njohësi i çështjeve të sigurisë: S’mund të ketë agresion ushtarak serb në Kosovë

Njohësi i çështjeve të sigurisë: S’mund të ketë agresion ushtarak serb në Kosovë

Siguri
Haziri thotë se Blinken nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit

Haziri thotë se Blinken nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit

Lajme
Gjyqet kundër Albin Kurtit dhe ish të burgosurve të tjerë në Serbi në librin “Proceset e kurdisura kundër shqiptarëve të Kosovës (1999-2001)”

Gjyqet kundër Albin Kurtit dhe ish të burgosurve të tjerë në Serbi në librin “Proceset e kurdisura kundër shqiptarëve të Kosovës (1999-2001)”

Elfije Boletini
Zelensky javën e ardhshme në Tiranë

Zelensky javën e ardhshme në Tiranë

Lajme
Kalo në kategori