LAJMI I FUNDIT:

Konfiskim

104 Artikuj

Gjilan, Policia konfiskon rreth 900 shishe birra kontrabandë nga Serbia

Gjilan, Policia konfiskon rreth 900 shishe birra kontrabandë nga Serbia

Kronika e Zezë
Parandalohet futja e mbi 35 mijë eurove të padeklaruara në Vërmicë

Parandalohet futja e mbi 35 mijë eurove të padeklaruara në Vërmicë

Kronika e Zezë
Konfiskohen mbi 1 kilogram marihuanë në Prishtinë, arrestohen dy persona

Konfiskohen mbi 1 kilogram marihuanë në Prishtinë, arrestohen dy persona

Kronika e Zezë
Konfiskohen 3.6 kilogramë argjend me vlerë rreth 5 mijë euro në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit

Konfiskohen 3.6 kilogramë argjend me vlerë rreth 5 mijë euro në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit

Kosovë
Konfiskohen 11 automjete që transportonin ilegalisht drunj në Ferizaj

Konfiskohen 11 automjete që transportonin ilegalisht drunj në Ferizaj

Kosovë
Dogana konfiskon 30 automjete në Rahovec dhe Malishevë

Dogana konfiskon 30 automjete në Rahovec dhe Malishevë

Të Tjera
Dogana e Maqedonisë konfiskoi një autobus nga Serbia, kishte pjesë të posaçme për fshehjen e mallit

Dogana e Maqedonisë konfiskoi një autobus nga Serbia, kishte pjesë të posaçme për fshehjen e mallit

Maqedonia e Veriut
Plani operativ ‘’Skuteri’’, në Ferizaj shqiptohen 58 gjoba dhe konfiskohen 10 motoçikleta

Plani operativ ‘’Skuteri’’, në Ferizaj shqiptohen 58 gjoba dhe konfiskohen 10 motoçikleta

Kronika e Zezë
Në tri lokacione në Prishtinë, dogana konfiskon cigare elektronike të kontrabanduara

Në tri lokacione në Prishtinë, dogana konfiskon cigare elektronike të kontrabanduara

Biznes
Policia konfiskon një armë në një aheng familjar në Vushtrri

Policia konfiskon një armë në një aheng familjar në Vushtrri

Kronika e Zezë
​Arrestohen dy të dyshuar në veri, polici ua konfiskon mbi 4 kg marihuanë

​Arrestohen dy të dyshuar në veri, polici ua konfiskon mbi 4 kg marihuanë

Kronika e Zezë
Arrestohet një serb në veri, u kap duke futur në Kosovë 6.300 fishekë nga Serbia

Arrestohet një serb në veri, u kap duke futur në Kosovë 6.300 fishekë nga Serbia

Siguri
Konfiskohen 35 kg kafe në në një autobus në “Tabanoc”

Konfiskohen 35 kg kafe në në një autobus në “Tabanoc”

Maqedonia e Veriut
Konfiskohen para të falsifikuara në Prishtinë dhe Han të Elezit

Konfiskohen para të falsifikuara në Prishtinë dhe Han të Elezit

Kronika e Zezë
Konfiskohen mbi 64 mijë litra “Coca-Cola” me origjinë nga Iraku

Konfiskohen mbi 64 mijë litra “Coca-Cola” me origjinë nga Iraku

Kosovë
Konfiskohen mjaltë, duhan dhe fasule pa dokumentacione të nevojshme në një depo në Ferizaj

Konfiskohen mjaltë, duhan dhe fasule pa dokumentacione të nevojshme në një depo në Ferizaj

Kronika e Zezë
Për një javë konfiskohen 23 patentë shoferë në Gjilan

Për një javë konfiskohen 23 patentë shoferë në Gjilan

Kronika e Zezë
Kontrabandim me mallra – policia konfiskon mish, barna, pula e lepuj në kufirin Kosovë-Serbi

Kontrabandim me mallra – policia konfiskon mish, barna, pula e lepuj në kufirin Kosovë-Serbi

Kronika e Zezë
Konfiskohen 400 euro të falsifikuara në Prishtinë

Konfiskohen 400 euro të falsifikuara në Prishtinë

Kronika e Zezë
Prokuroria jep detaje për aksionin “Brezovica 3”: Tetë të arrestuar, konfiskohen armë, fishekë dhe një veturë

Prokuroria jep detaje për aksionin “Brezovica 3”: Tetë të arrestuar, konfiskohen armë, fishekë dhe një veturë

Drejtësi
Në Bllacë të Suharekës konfiskohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Në Bllacë të Suharekës konfiskohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Kosovë
Në Mitrovicën e Jugut konfiskohen 67 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Në Mitrovicën e Jugut konfiskohen 67 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Energjetika
Në Surkish të Podujevës konfiskohen aparate për prodhimin e kriptovalutave

Në Surkish të Podujevës konfiskohen aparate për prodhimin e kriptovalutave

Energjetika
Policia konfiskon dy armë dhe municion në Malishevë të Gjilanit, arrestohen dy të dyshuar

Policia konfiskon dy armë dhe municion në Malishevë të Gjilanit, arrestohen dy të dyshuar

Kronika e Zezë