LAJMI I FUNDIT:

Konfirmohet mungesa e madhe te Man City për dy ndeshjet e fundit të sezonit

Konfirmohet mungesa e madhe te Man City për dy ndeshjet e fundit të sezonit

Ederson nuk do të luajë në dy ndeshjet e fundit të sezonit të Manchester Cityt, pasi portieri brazilian po vuan nga një dëmtim të syrit të djathtë.

Prandaj braziliani do të humbasë ndeshjen e fundit të Ligës Premier të dielën, ku vendoset edhe titulli i kampionit.

Ai po ashtu do të mungojë edhe finalen e FA Cup më 25 maj në Wembley kundër Manchester United, e ku në dy ndeshjet ai do të zëvendësohet nga Stefan Ortega.

Portieri Ortega bëri mrekulli të martën në Londër kundër Tottenhamit (2-0) pasi hyri në fushë pas dëmtimit të Ederson, kur ky i fundit u përplas me lojtarin e Spurs, Cristian Romeron.

Ortega bëri një pritje të madhe ndaj Son Heung-min në minutat e fundit, që nga shumë njohës po llogaritet si pritja e titullit./Telegrafi/   

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori