LAJMI I FUNDIT:

Konfirmohet largimi i Nachos nga Real Madridi – zbulohet klubi i tij i ardhshëm

Konfirmohet largimi i Nachos nga Real Madridi – zbulohet klubi i tij i ardhshëm

Real Madridi do të jetë në kërkim të një lojtari të ri, pasi kapiteni Nacho Fernandez tashmë është konfirmuar nga burime të ndryshme se do të largohet pas skadimit të kontratës më 30 qershor.

34-vjeçari kishte vlerësuar opsionet për të ardhmen e tij gjatë javëve të fundit dhe tani duket se ka marrë vendimin përfundimtar për t’u larguar.

Siç është raportuar nga Marca, Nacho është pajtuar për t’u transferuar në Superligën e Arabisë tek Al-Qadsiah, të cilët janë promovuar në elitën e futbollit arab në fund të sezonit të kaluar.


Kapiteni i “Los Blancos” do të nënshkruajë kontratë dy vjeçare dhe do ta bëjë zyrtare këtë lëvizje pas përfundimit të Euro 2024.

Real Madridi ishin të etur për të mbajtur shërbimet e Nachos për të paktën 12 muaj të tjerë, por largimi i tij së bashku me atë të Rafa Marin, do të thotë se madrilenët do të nënshkruajnë me një mbrojtës këtë verë.

Në këtë fazë, pritet që lojtari i cili do të bëhet pjesë e tyre është talenti francez Leny Yoro, i cili momentalisht është pjesë e Lille.

Nacho kështu do të largohet nga kryeyqyteti spanjoll pas 23 vitesh dhe këtë po e bën pasi në cilësinë e kapitenit e ngriti në qiell më herët gjatë këtij muaji trofeun e 15-të të Ligës së Kampionëve./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

La Liga
Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Ndërkombëtare
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Përfaqësueset
E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

Përfaqësueset
Kalo në kategori