LAJMI I FUNDIT:

Komandanti i forcave ajrore ukrainase del në terren, vëzhgon nga afër testimin e sistemit të avancuar raketor amerikan Patriot

Komandanti i forcave ajrore ukrainase del në terren, vëzhgon nga afër testimin e sistemit të avancuar raketor amerikan Patriot

Komandanti i forcave ajrore të Ukrainës, Mykola Oleshchuk, është parë në terren duke ndjekur nga afër testimin e sistemit të avancuar raketor amerikan Patriot, të cilin e kanë marrë nga SHBA-të dhe është futur në përdorim.

Reklama

Me marrjen e këtij sistemi raketor të mbrojtjes kundërajrore, rusët më nuk do ta kenë të lehtë të kryejnë sulme ajrore mbi infrastrukturën civile të ukrainasve, transmeton Telegrafi.

Konsiderohet si një nga sistemet më të avancuara raketore në botë, që Shtetet e Bashkuara ia dhuruan Ukrainës pas shumë thirrjeve për dorëzimin e armëve me rreze të mesme veprimi.

Ukrainasit shkatërrojnë ndërtesat në Bakhmut që i shfrytëzonin pjesëtarët e Wagnerit, i sulmuan me JDAM që për herë të parë u përdorën në Kosovë
Lexo po ashtu Ukrainasit shkatërrojnë ndërtesat në Bakhmut që i shfrytëzonin pjesëtarët e Wagnerit, i sulmuan me JDAM që për herë të parë u përdorën në Kosovë

E tani i pari i forcave ajrore doli në terren për të ndjekur nga afër punën e këtij sistemi, dhe saktësinë gjatë lansimit të raketave.

Sistemi Patriot në duart e ukrainasve, do t’ia pamundësojnë ushtarëve të Vladimir Putinit që të kryejnë bombardime mbi objektiva të caktuara, për faktin se detekton shumë më herët raketat në ajër dhe i shkatërron me një saktësi të paparë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Milan Radoiçiq arrestohet në Serbi

Milan Radoiçiq arrestohet në Serbi

Serbia
Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Serbia
Milan Radoiçiq shfaqet për herë të parë në publik pas sulmit terrorist në veri të Kosovës

Milan Radoiçiq shfaqet për herë të parë në publik pas sulmit terrorist në veri të Kosovës

Serbia
Numri i pushtuesve rusë të vdekur shkon në 279,440 - Ukraina publikon edhe humbjet e pajisjeve ushtarake të Rusisë

Numri i pushtuesve rusë të vdekur shkon në 279,440 - Ukraina publikon edhe humbjet e pajisjeve ushtarake të Rusisë

Botë
Vrau tre dhe plagosi disa të tjerë - momenti i arrestimit të të dyshuarit, pas të shtënave me armë në një qendër tregtare të Bangkokut

Vrau tre dhe plagosi disa të tjerë - momenti i arrestimit të të dyshuarit, pas të shtënave me armë në një qendër tregtare të Bangkokut

Azia
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Kalo në kategori