LAJMI I FUNDIT:

Kobbie Mainoo ëndërron të luajë përkrah yllit të Arsenalit 

Kobbie Mainoo ëndërron të luajë përkrah yllit të Arsenalit 

Kobbie Mainoo thotë se Declan Rice “ia vlen çdo qindarkë” (për atë që ka paguar Arsenali) dhe ëndërron të luajë përkrah mesfushorit të Gunners në nivel ndërkombëtar me Anglinë.

Rice e ka ngritur lojën e tij në sezonet e fundit dhe konsiderohet si një nga mesfushorët më të mirë në Ligën Premier pas transferimit të tij prej 120 milionë euro nga West Ham United verën e kaluar.

“Dec është një lojtar kaq i mirë, i besueshëm dhe dominon në mesfushë”, deklaroi fillimisht sensacioni i Manchester United.


Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping
Lexo po ashtu Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

“Kur luaj me të, është gjithmonë kënaqësi të kesh dikë kaq të fortë me topin pranë teje”.

“Të gjithë e dinë se ai vlen çdo qindarkë, ai është një lojtar shumë i mirë. Ai e ka dëshmuar këtë në Ligën Premier dhe me kombëtare”.

“Të luaj së bashku me Rice, më çliron shumë dhe më lejon të shkoj përpara, të sulmoj dhe të besoj se ai është atje. Është një ëndërr”, ka shtuar më tej Mainoo. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Sport
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Ndërkombëtare
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori