LAJMI I FUNDIT:

Kluivert: Dua të luaj, por ende nuk ka ardhur koha ime

Kluivert: Dua të luaj, por ende nuk ka ardhur koha ime

Anësori i Romës, Justin Kluivert, ka pranuar se dëshiron të jetë startues te klubi i tij i ri, por do ta presë momentin e tij.

Talenti 19-vjeçar u transferua te Giallorossët këtë verë nga Ajaxi, ndërsa asistoi në golin e Edin Dzekos në javën e parë në Serie A.


“Dua të bëhem startues, kjo është arsyeja pse jam transferuar”, ka deklaruar Kluivert për Fox Sports.

Lajmet për Justin Kluivert
Lexo po ashtu Lajmet për Justin Kluivert

“Koha ime nuk ka ardhur ende, por kam luajtur për disa minuta dhe jam i lumtur. Të gjithë e dinin se do të ishte një fillim i vështirë te Roma, sepse këtu pritet shumë”.

“Te Ajaxi isha shumë më i lirë në fushë, ndërsa këtu duhet të luaj më afër qendrës. Megjithatë, ndihem gjithnjë e më shumë komod”, ka thënë holandezi.

Kluivert rrjedh nga Akademia e Ajaxit, ku ka qenë që nga viti 2007. Në vitin 2016, ai u përfshi në ekipin e parë dhe pas dy sezonesh, kaloi në Itali.

Pozita kryesore e tij është anësor i majtë, ndërsa të kujtojmë që është djali i legjendës holandeze, Patrick Kluivert. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori