LAJMI I FUNDIT:

Kosova luan dy ndeshje gjatë nëntorit, klubi slloven ‘zbulon’ ftesat për dy lojtarët e saj

Kosova luan dy ndeshje gjatë nëntorit, klubi slloven ‘zbulon’ ftesat për dy lojtarët e saj

Përfaqësuesja e Kosovës ka ftuar dyshen e klubit slloven, NS Mura, Mirlind Daku dhe Leard Sadriu.

Reklama

Kosova do të luajë ndaj Armenisë në ndeshjen që zhvillohet më datë 16 nëntor në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Më pas, Dardanët do të përballen me Ishujt Faroe, më 19 nëntor, kundërshtar me të cilin janë ballafaquar edhe më parë.

Për këto dy ndeshje, përzgjedhësi Alain Giresse duket se do t’i besojë lojtarëve të rinj dhe atyre që kanë luajtur më pak.

Sadriu dhe Daku duke festuar me fanellën e NS Mura

Një gjë të tillë e ka ‘zbuluar’ edhe klubi slloven, Mura, i cili ka publikuar një artikull në faqen e tyre duke konfirmuar ftesat e Kosovës për sulmuesin Daku dhe mbrojtësin Sadriu.

“Mirlind Daku dhe Leard Sadriu thirrën në kombëtaren e Kosovës, e cila do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër Armenisë dhe Ishujve Faroe”, thuhet në njoftimin e klubit slloven. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori