Borja Mayoral është rikthyer edhe zyrtarisht te Real Madridi.

Lajmi është konfirmuar nga klubi i Bundesligës, Wolfsburg.

Gjermanët kanë konfirmuar që Reali ka rikthyer nga huazimi futbollistin, i cili bëri paraqitje pozitive në Bundesligë.

Lojtari sa ishte pjesë e Real Madridit

Sulmuesi spanjoll pritet të qëndrojë te Reali gjatë sezonit, ku Zinedine Zidane dëshiron t’i japë mundësi për të fituar minutazhë më të madhe.

Ai i zhvilloi 15 ndeshje dhe shënoi dy herë për klubin gjerman.