LAJMI I FUNDIT:

Klubet arabe sërish bëjnë ‘gjueti’ në Evropë, identifikohen dy yje si kandidatë potencial

Klubet arabe sërish bëjnë ‘gjueti’ në Evropë, identifikohen dy yje si kandidatë potencial

Duket se klubet arabe nuk e kanë ndërmend të ndalen me transferime dhe tashmë kanë identifikuar yllin e Barcelonës, Raphinha, dhe atë të Tottenhamit, Richarlison, si dy objektiva kryesor për afatin kalimtar veror.

Klubet nga Lindja e Mesme kishin dominuar afatin kalimtar të transferimeve vitin e kaluar dhe e njëjta parashikohet të ndodhë edhe këtë verë.

Raphinha tash e sa kohë është lidhur me një largim nga Barcelona, pasi blaugranasit po synojnë një rrugëdalje për të përmirësuar situatën financiare.

Gazeta katalanase SPORT raporton se klubet arabe kanë rikthyer interesimin e tyre për futbollistin brazilian dhe ato janë të gatshme t’i plotësojnë kërkesat e tij financiare prej 5.5 milionë eurosh në sezon.

Rekordi i mahnitshëm i arritur nga Al-Hilal, arrin 28 fitore radhazi
Lexo po ashtu Rekordi i mahnitshëm i arritur nga Al-Hilal, arrin 28 fitore radhazi

Raporti shton se Fondi i Investimeve Publike që përbëhet nga Al Hilal, Al Nassr, Al Ittihad dhe Al Ahli janë kandidatë të mundshëm për të siguruar shërbimet e tij.

Megjithatë, Raphinha mund të mos jetë braziliani i vetëm që do të marrë rrugë në Arabinë Saudite.

Mediumi prestigjioz The Telegraph ka nënvizuar se edhe Richarlison është vënë nën shënjestrën e klubeve arabe, teksa Tottenhami do të pajtohej me largimin e tij nëse klubet e interesuara paguajnë 60 milionë euro për kartonin e lojtarit.

Përkundër interesimit për Raphinhan, braziliani vazhdimisht kishte konfirmuar dëshirën e tij për të qëndruar në Kataloni dhe të luajë futboll në Ligën e Kampionëve. Richarlison në anën tjetër është duke u rikuperuar nga një lëndim i gjurit, që e ka mbajtur jashtë fushave që nga mesi i muajit shkurt./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori