LAJMI I FUNDIT:

Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq – shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq – shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Historia e pazakontë është regjistruar në Britaninë e Madhe dhe epilogun e ka marrë në gjykatë.

Theresa Birch hyri në një dyqan në qytetin bregdetar të Paignton dhe u rrëzua disa çaste më vonë. Pranë saj nuk kishte punonjës apo klientë të tjerë.

Tereza ka ngritur padi dhe ka kërkuar dëmshpërblim nga supermarketi për “dëmtim në gjurin e djathtë dhe dorën e majtë”, por nuk ka konsideruar se është regjistruar nga kamera e vëzhgimit, raporton thesun.

@metrouk CCTV caught the moment a woman staged a fake accident to try and claim £10,000 in injury compensation. Iceland has shared the footage which they said made it ‘crystal clear’ the whole thing was planned and staged. She’s narrowly avoided jail and has been ordered to pay over £17,000 in court costs. #fy #fyp #caughtoncamera #cctv #supermarket #iceland #supermarkettiktok #fraud #compensation #uknews #viral ♬ original sound – MetroUK

Ajo ka pohuar se “e ka lidhur çantën e majtë me këmbë”, pas së cilës ka rënë. Ajo kërkoi 14 mijë euro si dëmshpërblim, por video tregonte të kundërtën.

E shihni qartë duke ecur dhe “planifikuar të bjerë përtokë”, ndaj gjykata e rrëzoi padinë, por nuk është fundi.

Gruas iu dha një dënim me burg prej katër javësh dhe u urdhërua të paguante shpenzimet gjyqësore të supermarketit prej më shumë se 19 mijë euro. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Interesante
Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël - pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël - pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Fun
Çifti u futën në një tualet “për t'u argëtuar”, më pas përjetuan një debakël – kamera regjistroi çdo detaj

Çifti u futën në një tualet “për t'u argëtuar”, më pas përjetuan një debakël – kamera regjistroi çdo detaj

Fun
Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Fun
Britaniku që shpenzoi 12 mijë funte për ta shndërruar furgonin e vjetër “në shtëpi në rrota” - nga aty do të ndjekë ndeshjet e Anglisë në Gjermani

Britaniku që shpenzoi 12 mijë funte për ta shndërruar furgonin e vjetër “në shtëpi në rrota” - nga aty do të ndjekë ndeshjet e Anglisë në Gjermani

Interesante
Kalo në kategori