Babai i Khabib Nurmagmomedov, Abdulmanap raportohet se është në koma dhe në gjendje kritike shëndetësore, duke u dërguar me urgjencën në spital shkaku i pneumonisë.

Trajneri i UFC-s është në moskë në një spital ushtarak, derisa ishte larguar nga Dagestani (aty ku jetojnë) për t’u dërguar një një fluturim special drejt Moskës.

57-vjeçari ka qenë trajner në peshat e rënda  në sportin e arteve marciale të përziera, derisa kishte ushtruar djalin e tij (Khabibin) për t’u bërë një luftëtar i pamposhtur në 28 takime.

Daily Telegraph raporton se Abdulmanap është në gjendje kritike dhe gjendet në koma në Moskë.

Bëhet e ditur se në Dagestan nuk i kanë ofruar tretmanin e nevojshëm, duke e detyruar Khabibin që të bëjë një fluturim special për në spitalin ushtarak.

Në gjendjen aktuale që është ai, nuk lejohen as vizita familjare, derisa bëhet e ditur se mund të ndërroi jetë. /Telegrafi/