LAJMI I FUNDIT:

Khabib me dedikim: Kur Allahu është me ty, askush nuk mundet të të thyej – faleminderit baba për gjithçka

Khabib me dedikim: Kur Allahu është me ty, askush nuk mundet të të thyej – faleminderit baba për gjithçka

Khabib Nurmagomedov nuk gaboi ndaj Justin Gaethje dhe kështu me një fitore në UFC 254 u shpall kampion padiskutueshëm në kategorinë e peshave të lehta.

32-vjeçari pas duelit njoftoi se kjo është ndeshja e tij e fundit dhe kështu do të pensionet nga sporti i MMA, pasi i kishte premtuar nënës se tij dhe që nuk dëshiron të futet në kafaz pa babain e tij në krah, i cili ka ndërruar jetë muaj më parë.


Lidhja mes Khabib dhe Abdulmanap Nurmagomedov ishte e madhe, pasi ky i fundit ishte edhe trajner i tij.

Fjalët e para të Khabib pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka - bëhu i afërt me prindërit sepse të nesërmes nuk i dihet
Lexo po ashtu Fjalët e para të Khabib pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka - bëhu i afërt me prindërit sepse të nesërmes nuk i dihet

Normalisht që postimi i parë në Instagram pas fitores ishte dedikim për Zotin dhe falënderim për të gjitha ato që i kishte bërë babai për atë.

“Kur Allahu është me ty, askush nuk mund të të thyej, askush. Faleminderit baba për gjithçka, ti mi mësove të gjitha në jetë, Allahu të dhëntë parajsën më të lartë”, shkroi Khabib.

Djaloshi nga Dagistani u pensionua si i pamposhtur, ky kishte një rekord prej 29 fitoresh. /Telegrafi/

Momentet kyçe nga dueli:

https://youtu.be/duxry6dnHLM

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori