Kelechi Iheanacho po tregon çdo ditë e më shumë talentin e tij për Manchester Cityn.

Talenti nigerian po përjeton një super fillim sezoni me skuadrën e tij, Manchester City.

Kjo pasi, nga dënimi prej tri ndeshjeve i sulmuesit kryesor, Kun Aguero, Iheanacho po luan si titullar i vijës së sulmit.

Statistikë: Iheanacho sulmuesi i madh i së ardhmes Statistikë: Iheanacho sulmuesi i madh i së ardhmes

Por, nigeriani edhe po tregon cilësitë dhe talentin e tij në ndeshjet që ka luajtur duke shënuar gola dhe duke krijuar raste.

Iheanacho ka luajtur vetëm 167 minuta në këtë sezon, duke shënuar dy gola dhe bërë tre asistime për shokët e skuadrës. /Telegrafi/

Statistikat e Iheanachos në këtë sezon:

167 minuta të luajtur

Reklama

8 shanse të krijuara për gol

7 goditje

3 asistime

2 gola