Manchester City ka mbyllur pjesën e parë ndaj Bournemouth.

Reklama

Dy golat në pjesën e parë u shënuan nga Kevin De Bruyne dhe Kelechi Iheanacho.

Iheanacho në momentin e shënimit të golit.

Iheanacho në momentin e shënimit të golit.

Për këtë të fundit ishte goli i dhjetë në karrierën e tij në Ligën Premier dhe të gjitha këto gola ai i ka shënuar me 14 goditje në portë.

Vlen të theksohet se kjo ishte paraqitja e nëntë e tij në ligën elitare të futbollit anglez. /Telegrafi/